Home » O nás

Vitajte v našej chovateľskej stanici, kde je Afrika bližšie, ako si myslíte.
Prvý nápad na chovu mačiek savany vzkriesol v našich mysliach v roku 2013. Sme Roman a Katka a zamilovali sme sa do saván a servalov od chvíle, keď sme ich videli po prvý krát na internete uverejnené našim priateľom.
Ja Katka – vždy som vyrastal so zvieratami. Všetko, čo som našla alebo zachránila, som priniesla do domu a mohla ich odchovávaťv tajnosti proti svojim rodičom čo najdlhšie ako sa len dalo. Od môjho mladého veku boli zvieratá vždy na prvom mieste, ale nikdy by som neverila, že to skončí šľachtením týchto krásnych elegantných a vzácnych zvierat – niekedy dosť divokých 🙂
Ja Roman – najprv som tu, aby som podporil svoju milujúcu Katku a bol súčasťou chovateľskej stanice spolu s mojou veľkou vášňou pripraviťa vybudovať chovateľskú stanicu od suterénu po strechu pre našu chlpatú rodinu. Z mojich malých snov a skúseností so zvieratami sa objavujem v chovateľskej stanici s tak neuveriteľnou mačkou savannah a servala.
Pomaly sme začali študovať tieto mačky vrátane ich divých predkov. Začiatkom roku 2014 sme teda priniesli naše prvé milujúce mačiatko … a naša chovateľská cesta začala. Od tej doby sme sa trochu naučili spolu s našimi krásnymi mačkami, ktoré sú našou veľkou vášňou. Je to nádherný život s takou majestátnou malou divou mačkou. Niekedy je to trochu ťažké, ale keď si uvedomíte, čo vám tieto milujúce a dôveryhodné mačky dávajú a zistíte aké úžasné stvorenia sú.
Jednoducho ich milujeme.